Exxon Mobil Corp.

XOM

109.85 USD
-0.94 USD (-0.85%)

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
US30231G1022
Ринок
NYSE
Валюта
USD

Історія виплати дивідендів

Дата виплати
Обсяг
Валюта
16.11.2022
0.91
USD
15.08.2022
0.88
USD
16.05.2022
0.88
USD
11.02.2022
0.88
USD
13.11.2020
0.87
USD

Про компанію Exxon Mobil Corp.

У світі корпорація «ЕксонМобіл» займає друге місце за капіталізацією. У США це найбільша компанія. Нафтогазова корпорація видобуває приблизно 3,8 млн еквівалента бареля нафти за 24 години. Видобувні активи корпорації розташовуються у більш ніж 40 державах. Крім видобутку вуглеводневих ресурсів, «ЕксонМобіл» є виробником палива, хімікатів, мастильних матеріалів. Розвивається й напрямок отримання скрапленого природного газу.

Компанія володіє родовищами, які складають чверть від світового запасу СПГ. Акції Exxon Mobil приваблюють інвесторів з усього світу. При ціні у 63 долари разом з дивідендами потенційне зростання складе 12% річних.

Основними регіонами видобутку вуглеводнів є США, Азія та Канада. Фірма присутня в Африці, Австралії, Південній Америці. Нафтопереробні підприємства зосереджені переважно в Америці та Європі. Ці ж регіони виступають ключовими ринками збуту продукції. На НПЗ концерну виробляється близько 3750 тис. барелів на добу. Виготовляють дизель, пластифікатори, авіагас, гас, розчинники, бензин та іншу продукцію.

Коротка історична довідка

ExxonMobil Corporation виникла шляхом злиття «Ексон» і «Мобіл» у 1999 році. Таке рішення дозволило скоротити витрати на 2,8 млрд доларів на рік для обох компаній. На момент злиття ExxonMobil стала найбільшою корпорацією у світі. Обидві компанії раніше були спадкоємцями створеної у 1870 році Д. Рокфеллером Standard Oil.

Фінансові показники «ЕксонМобіл»

За результатами початку 2021 року вартість акцій Exxon Mobil збільшилася на 0,65 долара. Позитивним фактором, що послужив причиною для поліпшення показників, стало стабільне підвищення цін на петролеум. Хороші результати демонструються на тлі оптимізації витрат і підвищення маржинальності сфери нафтоперероблювання. Серед факторів, що стримують зростання, виділяють аномальні морози взимку 2021 року, внаслідок яких видобуток ресурсів впав на 6,4%.

Операційні грошові потоки «ЕксонМобіл» за один рік збільшилися на 47,5%. Завдяки цьому компанії вдалося знизити боргові зобов'язання до показника у 3,4 млрд доларів. Якщо оцінювати динаміку в цілому, то фірма змогла продемонструвати інвесторам позитивні фінансові результати. Цьому не завадило зниження вартості нафти у 2020 році на тлі пандемії, що призвела до глобального скорочення попиту на вуглеводні. Емітент у змозі створювати достатню кількість грошових потоків, щоб не припиняти виплати дивідендів, погасити боргові зобов'язання та залишатися привабливим для інвесторів.

Крім того, фактором подальшого зростання служить проєкт у Гайані, де XOM виступає оператором (частка дорівнює 45%). За планами компанії, операційний грошовий потік повинен збільшитися на 9-10 млрд доларів до кінця періоду 2020-2025 рр. Якщо, звісно, вартість нафти буде перебувати на позначці у 50 доларів за барель. У пріоритеті також нарощування сланцевого нафтовидобутку, який ведеться у Пермському басейні США.

У планах «ЕксонМобіл» до 2025 року скорочення числа застарілих і малоефективних активів, заміна їх новими, що володіють низькою собівартістю. Крім того, стратегія розвитку передбачає:

  • на 30% зниження викидів водяної пари, діоксиду вуглецю, метану й озону;

  • скорочення боргу;

  • стабільні виплати дивідендів без зниження їх рівня;

  • оптимізацію роботи переробних підрозділів, що призведе до зниження на 2,5 млрд доларів операційної витрати.

Якщо компанія не відхилиться від реалізації оголошених планів, наростить видобуток вуглеводнів у регіоні Гайани і Пермському басейні, виконає оптимізацію витрат, то вже з 2023 року очікується зростання дивідендів на 10-15% за рік. Позитивними факторами у найближчому майбутньому також виступають вакцинація та зняття карантинних обмежень, що призведе до підвищення попиту на вуглеводні.

Що потрібно знати інвесторам при плануванні покупок акцій Exxon Mobil

Акції XOM, серед інших нафтових компаній, є найбільш дивідендними. Крім того, виходячи з ринку цінних паперів США, вони дуже привабливі. Середня дивідендна прибутковість становить близько 5,5%. При стабілізації вартості нафтопродуктів очікується зростання. Менеджмент компанії активно працює над скороченням збитків. За прогнозами аналітиків, операційний дохід до 2025 року зросте на 8-11 млрд доларів.

XOM — це провідна американська компанія, яка має можливість реалізовувати проєкти практично у будь-якій локації планети. У неї є доступ до дешевого фінансування. Завдяки цьому навіть в умовах зниження попиту на нафтопродукти у 2020 році рівень дивідендів не був зменшений.

Крім того, в контексті боротьби з глобальним потеплінням спостерігається тенденція щодо поступового переорієнтування на ПДЕ (поновлювані джерела енергії). Це змусило більшість нафтогазових компаній скоротити інвестиції у розвідку нових родовищ і буріння свердловин, що призведе до дефіциту вуглеводнів на ринку. Значить, у довгостроковій перспективі існують передумови для підвищення вартості ресурсів. ExxonMobil не відхиляється від традиційної стратегії розвитку і в найближчому майбутньому не планує активно розвивати напрямок ПДЕ.

За рекомендаціями аналітиків, краще купувати акції великих гравців, які стабільно платять дивіденди та дозволять комфортно себе почувати інвесторам навіть при корекції нафти на 10-25%. У цьому контексті хорошим придбанням стануть цінні папери Exxon Mobil. Компанія вже 37 років підвищує рівень прибутковості по дивідендах. Крім того, близько 90% нових проєктів нафтогазового гіганта окупаються навіть при вартості нафти менше ніж 35 доларів за барель.

Попри прибутковість цінних паперів XOM і стабільні виплати дивідендів, рекомендується диверсифікувати інвестиційний портфель, додавши у нього активи й інших великих компаній. Наприклад, Microsoft, Apple, Pfizer, McDonald's Corporation, NVIDIA та ін. Робити це необхідно при наявності обґрунтованих передумов до зростання вартості акцій. Тому важливо вибудовувати стратегію, ґрунтуючись на аналітичних даних.

Які існую фактори ризику при інвестуванні у XOM

Основна мета придбання активів — отримання прибутку. Важливо розуміти, що може призвести до падіння вартості цінних паперів, оцінювати перспективи інвестування, мати план у конкретній ситуації. Деякі події здатні призвести до зниження цін на акції, але це не завжди означає, що їх варто продавати.

Так, головним фактором ризику виступає можливе зниження вартості нафти через підвищення рівня видобутку іншими виробниками. Також вплинути на ціни можуть країни, що є членами ОПЕК +, які контролюють близько двох третин світових запасів петролеума. Ще один фактор — це ESG-інвестування, воно просуває ініціативи щодо зниження впливу на навколишнє середовище. Вплинути на ціни вуглеводнів у бік їх зниження може укладання ядерної угоди з Іраном, завдяки якій можливе зняття ембарго на постачання ресурсів.

На вартість цінних паперів XOM у той чи інший бік можуть впливати:

  • впровадження інноваційних технологічних рішень, що дозволяють знизити собівартість видобутку нафти та газу;

  • вихід компанії на нові ринки збуту;

  • стан світової економіки;

  • надзвичайні події, наприклад, забруднення навколишнього середовища продуктами нафтовидобутку;

  • запуск нових проєктів з видобутку вуглеводневої сировини тощо.

Водночас спостерігається стабільна тенденція зростання попиту на цінні папери компанії Exxon Mobil, що дозволяє зробити сприятливий прогноз.

«Фрідом Фінанс Україна»: грамотне інвестування

Купити акції Exxon Mobil під тікером XOM можна на NYSE (Нью-Йоркська фондова біржа). Зробити це самостійно неможливо, потрібні послуги посередника — брокера. Щоб купити цінні папери XOM, ви можете звернутися до Freedom Finance Ukraine, яка входить у холдинг Freedom Holding Corp. Завдяки наявності європейського представництва українські інвестори мають можливість купувати акції американських компаній. Цінні папери холдингу лістингуються на Nasdaq під тікером FRHC.

Інвестиційна компанія «ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА» присутня на ринку України з 1999 року, її діяльність ліцензована. Будь-хто охочий може вкласти гроші в акції «Ексон Мобіл». Для цього потрібно створити брокерський рахунок, пройти верифікацію аккаунта та внести на нього необхідні для покупки цінних паперів кошти.

Ви можете інвестувати самостійно, вивчаючи інформацію у зручному додатку для смартфонів Tradernet чи на веб-платформі «Трейдернет», а можете звернутися до персонального сертифікованого консультанта. Він допоможе розробити ефективну стратегію, націлену на отримання прибутку. Ця послуга безкоштовна.

Крім того, Freedom Finance Ukraine надає корисні для інвесторів-початківців курси та майстер-класи. Ви дізнаєтеся базові терміни фінансового ринку, зможете самостійно робити прогнози, розуміти графіки, відрізняти біржі одну від іншої та дізнатися про принципи їх функціонування.

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини