Zoom Video Inc

ZM

119.93 USD
+10.1 USD (+9.16%)

Інформація про компанію

Тип
Акция
ISIN
US98980L1017
Ринок
NASDAQ
Валюта
USD

Про компанію Zoom Video Inc

Zoom Video Communications, Inc. – американська компанія комунікаційних технологій, що є постачальником платформи відеозв'язку і послуг веб-конференцій. Акції «Зум» входять в індекс NASDAQ Composite. Якщо порівнювати, то сьогодні вартість більше 70% назв компаній менше, ніж Zoom.

Дата заснування, регіон і сфера діяльності 

Zoom Video Communications, Inc. була заснована в 2011 р Еріком Юанем (колишнім інженером Cisco і Webex). У травні наступного року її назву з Saasbee, Inc. було змінено на Zoom Video Communications, Inc. Штаб-квартира компанії знаходиться в Сан-Хосе, Каліфорнія. 

«Зум» пропонує комунікаційне ПЗ, що об'єднує відеоконференції, онлайн-зустрічі, груповий обмін повідомленнями і мобільну спільну роботу. Платформа відеозв'язку, яку надає компанія, змінює способи взаємодії людей в Північній та Південній Америці, Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, Європі, на Близькому Сході і в Африці. Хмарна платформа емітента забезпечує можливість відеозв'язку обличчям до обличчя, об'єднує користувачів з різних пристроїв і місць в рамках однієї зустрічі. 

Zoom обслуговує освітню, фінансову, систему охорони здоров'я та інші сфери, а також приватних осіб. 

Показники діяльності та прогнози 

Капіталізація компанії становить $ 91 180,09 млн. Її фінансові показники постійно зростають, але одночасно збільшуються витрати, оскільки Zoom розширює бізнес. Корпорація представила звіт за перший квартал 2022 фінансового року. Важливі дані з нього: 

  1. Виручка склала $ 956,2 млн – 191% зростання в порівнянні з тим же періодом минулого року. За прогнозами очікувалося $ 906 млн. 

  2. Чистий прибуток досяг $ 227,4 млн – у 8,4 рази більше, ніж роком раніше. За попередній квартал цей показник продемонстрував зростання в 17 разів. 

  3. Прибуток на одну акцію – $ 0,74. 

Компанія постійно розвивається, про що свідчать її недавні придбання, досягнення і плани. Так, в 2021 році був куплений стартап Kites (Німеччина), який займається розробкою перекладача мови в реальному часі. «Зум» планує інтегрувати технологію в свій сервіс і відкрити в Німеччині на базі німецької компанії центр досліджень і розробок. 

Корпорація також оголосила про запуск нової категорії обладнання – Zoom Phone (настільного телефонного апарату з сенсорним дисплеєм). Його можна використовувати для проведення дзвінків і відеоконференцій, а також в якості інтерактивної дошки. 

Що важливо знати інвесторам 

IPO компанія провела в квітні 2019 року за $ 36 за штуку. У перший же день торгів вартість акцій Zoom зросла до $ 62. З дня розміщення курс виріс більш ніж в 10 разів і не опускався нижче ціни закриття в день лістингу. Дивіденди компанія не виплачує, тому для інвесторів, яких цікавлять її цінні папери, вихід один  – купити і тримати в портфелі.

Число користувачів відеозв'язку різко зросла під час карантину, в квітні 2020 го склало 300 млн, хоча в грудні їх було 10 млн. Емітент випередив своїх конкурентів і став лідером ринку. Акції компанії Zoom за 2020 рік злетіли на 396% – з $ 68,04 до $ 337,32 за цінний папір. В 2021-му зростання компанії сповільнилося.

Але після пандемії багато людей вважають за краще працювати вдома. Навіть коли життя повернеться в нормальне русло, ПЗ для відеоконференцій продовжить розвиватися. Згідно з прогнозом, складеним організацією Gartner, популярною в сфері ІТ, до 2024 року тільки ¼ частина зустрічей буде проводитися особисто. Тому прибуток «Зум» продовжить рости, а з нею –і вартість її цінних паперів. 

Грамотне інвестування з Freedom Finance 

Щоб купити акції Zoom, потрібно мати вихід на біржу NASDAQ. Для цього варто заручитися підтримкою надійного фінансового брокера, якого ви можете отримати в особі компанії «Фрідом Фінанс Україна» – підрозділу Freedom Holding Corp. Ми працюємо на ринку з 1999 року. Пропонуємо експертну допомогу в інвестуванні. 

За кожним клієнтом закріплюється консультант. Він допоможе здійснювати операції, надасть нашу аналітику. Ми зробимо все, щоб Ви інвестували впевнено.

Отримати безкоштовну консультацію

Останні новини