Фондовий ринок за 02.08-13.08

ЗАГАЛЬНА ДИНАМІКА ІНДЕКСІВ УКРАЇНСЬКОГО ТА СВІТОВИХ ФОНДОВИХ РИНКІВ


ДУМКА ТИЖНЯ

У ЛИПНІ НАЙБІЛЬШУ АКТИВНІСТЬ НА РИНКУ ОВДП ПРОЯВИЛИ ФІЗИЧНІ ОСОБИ

У липні обсяг ОВДП у власності різних категорій інвесторів перерозподілився таким чином:

Як бачимо, минулого місяця НБУ та особливо комерційні банки знову продовжили скорочення свого портфелю. Нерезиденти у липні також скоротили свої портфелі, а територіальні громади повністю позбавилися своїх ОВДП. Водночас юридичні особи та особливо фізичні особи проявили цікавість до інвестування у внутрішній державний борг України. 

Останнім часом Міністерство фінансів України згортає розміщення ОВДП 2025+ року погашення.

Структура власників ОВДП станом на 13.08.2021 наведена нижче.


РЕКОМЕНДАЦІЇ

Акції

ГРАФІКИ ЦІН АКЦІЙ (ОФІЦІЙНІ ДАНІ УКРАЇНСЬКОЇ БІРЖІ, ЗА ПЕРІОД З ПОЧАТКУ 2020 РОКУ)

BAVL

MHPC

Євробонди (зовнішні облігації в іноземній валюті)

ОВДП

CBONDS-GBI UA — індекс українських облігацій

CBONDS-GBI UA — індекс українського ринку державних облігацій. Організація Cbonds розраховує на основі найбільш ліквідних паперів сектору.


Середня вартість українських облігацій цього тижня знизилася до 121,85% від номіналу (минулотижневий показник — 121,97%).

Середні ефективні ставки індексу GBI UA (YTM eff) знизилися до 11,93% проти минулотижневого показника 12,11%.

У результаті проведення розміщень ОВДП 10 серпня 2021 року Міністерство фінансів України залучило до держбюджету 2,7 млрд грн (минулого тижня – 1,9 млрд грн) із середньозваженим рівнем дохідності 11,15-12,09% у гривні.

Дохідність облігацій строком обігу 1 рік залишилася на рівні 11,15% у гривні. Облігації строком обігу 3 роки і більше не розміщувалися.

Цього тижня Мінфін залучив в 1,4 раза більше коштів, ніж минулого тижня, на тлі незмінності ставок. Мінфін задовольнив усі подані заявки. Найпопулярнішими паперами знову виявилися ОВДП строком обігу 1 рік. На них прийшлося 62,5% обсягу розміщення.

КУРС

Динаміка курсу гривні у 2020-2021 роках

Коридор цін на міжбанківському валютному ринку протягом останніх двох тижнів був у межах 26,65-26,96 грн/дол.

До 5 серпня курс долара намагався укріпитися, проте гривня знову взяла курс на ревальвацію. Зараз курс національної валюти знаходиться на рівнях червня 2020 року. Очікуємо на подальше укріплення гривні до вересня до рівня 26,5 грн/дол.

Наступного тижня очікуємо на коливання курсу у межах цінового коридору на рівні 26,4-26,95 грн/дол. на тлі високої волатильності курсу та збільшення обсягів торгів.

У цей період невизначеності та потенційної волатильності курсу валют рекомендуємо тримати частину заощаджень у гривневих інвестиційних інструментах із високою дохідністю (державні чи корпоративні облігації), а частину — у валютних облігаціях (у т.ч. корпоративних) чи акціях іноземних компаній (у т.ч. аграрних). Таким чином ви частково захеджуєте валютні ризики та будете отримувати дохід із грошей, який перекриватиме інфляцію та можливу девальвацію.


ІНДИКАТИВНІ КОТИРУВАННЯ КОМПАНІЇ ФРІДОМ ФІНАНС

Популярні статті

Замовте безкоштовну консультацію щодо послуг ТОВ «ФРIДОМ ФІНАНС УКРАЇНА»