Фондовий ринок за 13.12-17.12

ЗАГАЛЬНА ДИНАМІКА ІНДЕКСІВ УКРАЇНСЬКОГО ТА СВІТОВИХ ФОНДОВИХ РИНКІВ

ДУМКА ТИЖНЯ

Арбітраж у $5 млрд: деталі позову китайців у справі «Мотор Січі»

Китайські інвестори компанії «Мотор Січ» збільшили позовні вимоги до України та подали повний текст позову в арбітраж. Заявлена сума позовних вимог складає $4,6 млрд. Раніше, у 2020 році, у запиті про арбітражне провадження було визначено приблизну суму позовних вимог у розмірі $3,6 млрд.

Про це «Економічній правді» повідомили 14 грудня у Міністерстві юстиції України.

Позовні вимоги стосуються виплати відшкодування Україною за нібито порушення режиму справедливого ставлення та експропріацію інвестицій всупереч Угоді між урядами України та КНР про заохочення та взаємний захист інвестицій.

У 2020 році у запиті про арбітражне провадження було визначено приблизну суму позовних вимог у розмірі $3,6 млрд.

У Мін’юсті також роз’яснили, що позивачем в арбітражному провадженні є не компанія Skyrizon, а 6 громадян Китаю. Раніше китайське видання Global Times повідомляло, що позов подала саме компанія Skyrizon.

Місцем арбітражного провадження обрано Постійну палату третейського суду у нідерландському місті Гаага. 

Нагадаємо, китайський інвестор «Мотор Січі» назвав неприпустимими заяви української влади про можливу націоналізацію підприємства та пригрозив новими позовами.


РЕКОМЕНДАЦІЇ

Акції

Емітент

Тікери

Поточна ціна, грн

Цільова ціна, грн

% дохідності

Дивідендна дохідність, %

Рекомендації

Коментарі

АТ «Райффайзен Банк Аваль»

BAVL

0,42

-

-

7,9%

Продавати 

Не очікується значного зростання прибутковості компанії. Це означає, що вартість акції навряд чи перевищить 50 коп.

Миронівський хлібопродукт (МХП)

MHPC

193

250

29,5%

3,9%

Купувати

Є потенціал зростання до рівня 250 грн за акцію.

Можна довгостроково (2-3 роки) інвестувати у цей актив.


ГРАФІКИ ЦІН АКЦІЙ (ОФІЦІЙНІ ДАНІ УКРАЇНСЬКОЇ БІРЖІ, ЗА ПЕРІОД З ПОЧАТКУ 2020 РОКУ)

BAVL

MHPC

Євробонди (зовнішні облігації в іноземній валюті)

Емітент

ISIN

Дата погашення/ оферти

Ставка до оферти / погашення

Вартість купівлі в $ / грн (індикативно)

Рекомендації

Коментарі

Укрексімбанк

XS2010039209

14.11.2029

8%

$1062,75/

28 896,17 грн

Купувати

Інструмент для валютного хеджу. Вартість євробондів зростає через зростання курсу долара.

 

Вартість та дохідність змінюються залежно від ринкової кон’юнктури на дату укладання угоди.

 

Біржові угоди, мінімальний лот — 200 шт.

 

ОВДП

CBONDS-GBI UA – індекс українських облігацій
CBONDS-GBI UA – індекс українського ринку державних облігацій, розраховується на основі найбільш ліквідних паперів сектору організацією Cbonds.


Середня вартість українських облігацій за тиждень зросла до 127,39% від номіналу (минулотижневий показник становив 127,07%).

Середні ефективні ставки індексу GBI UA (YTM eff) зросли до 12,95% проти минулотижневого показника 12,34%. У результаті проведення розміщень ОВДП 14 грудня 2021 року Міністерство фінансів України залучило до держбюджету 10,78 млрд грн (минулого тижня – 16,67 млрд грн) із середньозваженим рівнем дохідності 10,5-13% у гривні.     

Дохідність облігацій строком обігу 1 рік зросла з 11,7% до 11,77% у гривні, строком обігу 3 роки – залишилася на рівні 12,85%. 

Цього тижня Мінфін залучив у  1,5 раза менше коштів, ніж минулого тижня.  Це зумовлено тим, що цього тижня був менший обсяг розміщення валютних облігацій.

Найпопулярнішими паперами цього тижня стали єврові ОВДП. За допомогою цих паперів до державного бюджету залучили 102,46 млн євро, що еквівалентно 3,11 млрд грн

 

КУРС

Динаміка курсу гривні у 2019-2021 роках

Коридор цін на міжбанківському валютному ринку протягом останнього тижня був у межах 26,85-27,39 грн/дол. Цього тижня курс гривні продовжив девальваційний рух та послабився на 39 коп. 

Наразі через сукупність різнонаправлених чинників існує як можливість ослаблення гривні до рівня 27,5-27,6 грн/дол., так і можливість її подальшого укріплення до рівня 26,8 грн/дол. На горизонті 1-2 кварталів очікуємо на ослаблення гривні до рівня 27,8-28 грн/дол.

Наступного тижня очікуємо на коливання курсу у межах широкого цінового коридору на рівні 26,9-27,6 грн/дол. на тлі високої волатильності курсу.

У цей період невизначеності й потенційної волатильності курсу валют рекомендуємо тримати частину заощаджень у гривневих інвестиційних інструментах з високою дохідністю (державні чи корпоративні облігації), а частину - у валютних облігаціях (в т.ч. корпоративних) чи акціях іноземних компаній (в т.ч. аграрних). Таким чином ви частково захеджуєте валютні ризики та будете отримувати дохід з грошей, який перекриватиме інфляцію та можливу девальвацію.


ІНДИКАТИВНІ КОТИРУВАННЯ КОМПАНІЇ ФРІДОМ ФІНАНС

Популярні статті

Замовте безкоштовну консультацію щодо послуг ТОВ «ФРIДОМ ФІНАНС УКРАЇНА»