Фондовий ринок за 18.10-29.10

ЗАГАЛЬНА ДИНАМІКА ІНДЕКСІВ УКРАЇНСЬКОГО ТА СВІТОВИХ ФОНДОВИХ РИНКІВ

ДУМКА ТИЖНЯ

ТОВ «ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА» РОЗМІСТИЛА КОРПОРАТИВНІ ОБЛІГАЦІЇ ТОВ «ЕСКА КАПІТАЛ» НА 100 МЛН ГРН

22 жовтня 2021 року ТОВ «Фрідом Фінанс Україна» провела первинне розміщення корпоративних облігацій серії D ТОВ «ЕСКА Капітал» — лідера ринку лізингових послуг для малого бізнесу ТОВ «ЕСКА Капітал». Обсяг випуску становив 100 млн грн.

Всього інвесторам запропонували 100 тисяч паперів із купонною дохідністю на рівні 16% річних і номінальною вартістю 1000 грн/шт.

ТОВ «Фрідом Фінанс Україна» як андеррайтер забезпечило підготовку проспекту емісії, дотримання всіх процедур, швидке укладання угод та маркетингову підтримку емітента до та після виходу на біржу.

Компанії «Фрідом Фінанс Україна» вдалося заповнити книгу заявок за декілька тижнів до проведення розміщення. Як результат — усі облігації розкупили за один день. Уперше в історії України у корпоративному секторі фондового ринку був показаний такий вражаючий результат (розміщення 100 млн грн за день).

За декілька тижнів облігації «ЕСКА Капітал» серії D стануть доступними на вторинному ринку з ефективною дохідністю на рівні 15%.

Облігації розмістили на АТ «Українська біржа». Залучені кошти «ЕСКА Капітал» спрямує на розширення поточної діяльності — фінансування лізингових угод для мікро- та малого бізнесу.

Для «Фрідом Фінанс Україна» ця подія стала вдалим дебютом у сфері надання послуг з андеррайтингу. Відповідну ліцензію НКЦПФР компанія отримала у березні цього року.

Генеральний директор «Фрідом Фінанс Україна» Марина Бартошек розповіла таке: «Для «Фрідом Фінанс Україна» дебютна участь як андеррайтера у первинному розміщенні облігацій «ЕСКА КАПІТАЛ» — це крок до розвитку нашого фондового ринку. Зараз в Україні проводять 1-2 публічні розміщення на рік, тому ми з радістю приєдналися до пропозиції від одного з емітентів, які найшвидше зростають. Силами командної роботи «Фрідом Фінанс Україна», за участю колег з АТ «Фрідом Фінанс» (Казахстан), андеррайтер спільно з емітентом організували відкрите розміщення облігацій шляхом проведення аукціону на АТ «Українська біржа».

«Фрідом Фінанс Україна» продовжуватиме роботу з насичення вітчизняного ринку надійними фінансовими інструментами корпоративного сектору, щоб задовольнити потреби приватних та інституційних інвесторів. Для бізнесу це чудова альтернатива банківському кредитуванню, тому в майбутньому таких емісій може бути значно більше.


РЕКОМЕНДАЦІЇ

Акції

Емітент

Тікери

Поточна ціна, грн

Цільова ціна, грн

% дохідності

Дивідендна дохідність, %

Рекомендації

Коментарі

АТ «Райффайзен Банк Аваль»

BAVL

0,45

-

-

7,3%

Продавати 

Не очікується значного зростання прибутковості компанії. Це означає, що вартість акції навряд чи перевищить 50 коп.

Миронівський хлібопродукт (МХП)

MHPC

224

250

11,6%

3,3%

Купувати

Є потенціал зростання до рівня 250 грн за акцію.

Можна довгостроково (2-3 роки) інвестувати у цей актив.


ГРАФІКИ ЦІН АКЦІЙ (ОФІЦІЙНІ ДАНІ УКРАЇНСЬКОЇ БІРЖІ, ЗА ПЕРІОД З ПОЧАТКУ 2020 РОКУ)

BAVL

MHPC

Євробонди (зовнішні облігації в іноземній валюті)

Емітент

ISIN

Дата погашення/ оферти

Ставка до оферти / погашення

Вартість купівлі в $ / грн (індикативно)

Рекомендації

Коментарі

Укрексімбанк

XS2010039209

14.11.2029

8%

$1 101,5 / 29 002,5 грн

Купувати

Інструмент для валютного хеджу. Вартість євробондів зростає через зростання курсу долара.

 

Вартість та дохідність змінюються залежно від ринкової кон’юнктури на дату укладання угоди.

 

Біржові угоди, мінімальний лот — 200 шт.

 

ОВДП

CBONDS-GBI UA – індекс українських облігацій
CBONDS-GBI UA — індекс українського ринку державних облігацій, розраховується на основі найбільш ліквідних паперів сектору організацією Cbonds.


Середня вартість українських облігацій за два тижні зросла до 126,23% від номіналу (минулий показник становив 124,2%).

Середні ефективні ставки індексу GBI UA (YTM eff) знизилися до 11,7% проти минулого показника 12,47%.

У результаті проведення розміщень ОВДП 26 жовтня 2021 року Міністерство фінансів України залучило до держбюджету 17,2 млрд грн (минулого тижня – 2,15 млрд грн) із середньозваженим рівнем дохідності 9,5-13,1% у гривні.

Дохідність облігацій строком обігу 1 рік залишилася на рівні 11,5% у гривні; дохідність облігацій строком обігу 3 роки зросла до 12,56%.

Цього тижня Мінфін залучив у 8 разів більше коштів, ніж минулого тижня. Це було пов’язано серед іншого з розміщенням одночасно семи випусків, один із яких валютний. Саме валютні ОВДП стали найпопулярнішими. На них прийшлося 60% загального обсягу розміщення.

КУРС

Динаміка курсу гривні у 2020-2021 роках

Коридор цін на міжбанківському валютному ринку протягом останнього тижня був у межах 26,24-26,46 грн/дол.

Після ослаблення гривні у понеділок її курс проявляв тенденцію до укріплення. У результаті тиждень закінчився близько до минулотижневого рівня. 

Наразі вектор валютного курсу залишається невизначеним через сукупність різнонаправлених факторів впливу. Є можливість укріплення гривні до рівня 26 грн/дол. Проте на горизонті 1-2 кварталів очікуємо на ослаблення гривні до рівня 27,5 грн/дол.

Наступного тижня очікуємо на коливання курсу у межах цінового коридору на рівні 26,15-26,55 грн/дол. на тлі високої волатильності курсу.

У цей період невизначеності та потенційної волатильності курсу валют рекомендуємо тримати частину заощаджень у гривневих інвестиційних інструментах із високою дохідністю (державні чи корпоративні облігації), а частину — у валютних облігаціях (у т.ч. корпоративних) чи акціях іноземних компаній (у т.ч. аграрних). Таким чином ви частково захеджуєте валютні ризики та будете отримувати дохід із грошей, який перекриватиме інфляцію та можливу девальвацію.


ІНДИКАТИВНІ КОТИРУВАННЯ КОМПАНІЇ ФРІДОМ ФІНАНС

Популярні статті

Замовте безкоштовну консультацію щодо послуг ТОВ «ФРIДОМ ФІНАНС УКРАЇНА»