Фондовий ринок за тиждень 05.07-09.07

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ІНДЕКСІВ УКРАЇНСЬКОГО ТА СВІТОВИХ ФОНДОВИХ РИНКІВ

Думка тижня

У ЧЕРВНІ НАЙБІЛЬШУ АКТИВНІСТЬ НА РИНКУ ОВДП ПРОЯВИЛИ НЕРЕЗИДЕНТИ

У червні обсяг ОВДП у власності різних категорій інвесторів перерозподілився так:

Як бачимо, минулого місяця комерційні банки та НБУ вирішили продовжити скорочення свого портфелю, тоді як юридичні особи, фізичні особи та особливо нерезиденти проявили інтерес до інвестування у внутрішній державний борг України. Територіальні громади залишили обсяг свого портфелю без змін.

Збільшення портфелю нерезидентів на 12,5% протягом одного місяця свідчить про неабиякий сплеск інтересу до українського боргового ринку.

Наступного тижня Міністерство фінансів України продовжить розміщення ОВДП 2026 року погашення, які користуються попитом нерезидентів.

Структура власників ОВДП станом на 09.07.2021 наведена нижче.

Рекомендації

Акції

ГРАФІКИ ЦІН АКЦІЙ (ОФІЦІЙНІ ДАНІ УКРАЇНСЬКОЇ БІРЖІ ЗА ПЕРІОД ІЗ ПОЧАТКУ 2020 РОКУ)

BAVL

MHPC

Євробонди (зовнішні облігації в іноземній валюті)

ОВДП 

CBONDS-GBI UA — індекс українських облігацій 

CBONDS-GBI UA — це індекс українського ринку державних облігацій. Його розраховує організація Cbonds на основі найліквідніших паперів сектора.

Середня вартість українських облігацій цього тижня зросла до 121,84% від номіналу (минулотижневий показник становив 120,99%).

Середні ефективні ставки індексу GBI UA (YTM eff) знизилися до 11,78% проти минулотижневого показника 12,08%.

У результаті проведення розміщень ОВДП 6 липня 2021 року Міністерство фінансів України залучило до держбюджету 3,1 млрд грн (минулого тижня ― 2,5 млрд грн) із середньозваженим рівнем дохідності 10,99-12,59% у гривні.

Дохідність облігацій строком обігу 1 рік залишилася на рівні 10,99% у гривні, строком обігу 3 роки ― залишилася на рівні 12,3%.

Цього тижня Мінфін залучив на 24% більше коштів, ніж минулого тижня, на тлі незмінності ставок. За всіма випусками Мінфін задовольнив увесь обсяг заявок. Найбільший попит викликали папери строком обігу 2 роки.

Курс гривні 05.07 – 09.07.2021 р.

Коридор цін на міжбанківському валютному ринку цього тижня був у межах 27,21-27,42 грн/дол. Протягом останніх трьох тижнів курс консолідується у широкому коридорі 27,15-27,5 грн/дол. Цього тижня гривня переважно знаходилася у вужчому коридорі на рівні 27,21-27,34 грн/дол. Очікуємо на подальше укріплення гривні до серпня до рівня 26,75-27 грн/дол.

Наступного тижня очікуємо на коливання курсу у межах цінового коридору на рівні 27,15-27,45 грн/дол. на тлі високої волатильності курсу та збільшення обсягів торгів.

У цей період невизначеності і потенційної волатильності курсу валют рекомендуємо тримати частину заощаджень у гривневих інвестиційних інструментах з високою дохідністю (державні чи корпоративні облігації), а частину ― у валютних облігаціях (в т.ч. корпоративних) чи акціях іноземних компаній (у т.ч. аграрних). Таким чином ви частково захеджуєте валютні ризики та будете отримувати дохід із грошей, який перекриватиме інфляцію та можливу девальвацію.

Індикативні котирування компанії Фрідом Фінанс

Популярні статті

Замовте безкоштовну консультацію щодо послуг ТОВ «ФРIДОМ ФІНАНС УКРАЇНА»