Фондовий ринок за тиждень 31.05-04.06

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ІНДЕКСІВ УКРАЇНСЬКОГО ТА СВІТОВИХ ФОНДОВИХ РИНКІВ

Думка тижня

У ТРАВНІ ПОРТФЕЛІ ОВДП ПЕРЕРОЗПОДІЛИЛИСЯ НА КОРИСТЬ ФІЗОСІБ

У травні обсяг ОВДП у власності різних категорій інвесторів перерозподілився так:

Як бачимо, минулого місяця територіальні громади, комерційні банки та НБУ вирішили значно скоротити свій портфель, тоді як юридичні особи, фізичні особи та нерезиденти проявили інтерес до інвестування у внутрішній державний борг України.

Наступного тижня Міністерство фінансів України серед інших планує розміщення ОВДП 2026 року погашення. Вірогідно, цей папір розміщується для задоволення попиту нерезидентів на довгі українські облігації.

Структура власників ОВДП станом на 04.06.2021 наведена нижче.

Рекомендації

Акції

ГРАФІКИ ЦІН АКЦІЙ (ОФІЦІЙНІ ДАНІ УКРАЇНСЬКОЇ БІРЖІ ЗА ПЕРІОД ІЗ ПОЧАТКУ 2020 РОКУ)

BAVL

MHPC

Євробонди (зовнішні облігації в іноземній валюті)

Корпоративні облігації

ОВДП 

CBONDS-GBI UA — індекс українських облігацій 

CBONDS-GBI UA — це індекс українського ринку державних облігацій. Його розраховує організація Cbonds на основі найліквідніших паперів сектора.

Середня вартість українських облігацій цього тижня зросл, як порівняти з минулим тижнем, і становить 120,47% від номіналу (минулотижневий показник становив 119,58%).

Середні ефективні ставки індексу GBI UA (YTM eff) цього тижня знизилися до 11,59% проти минулотижневого показника 11,94%.

У результаті проведення розміщень ОВДП 1 червня 2021 року Міністерство фінансів України залучило до держбюджету 15,9 млрд грн (минулого тижня — 6 млрд грн) із середньозваженим рівнем дохідності 8,42-12,3% у гривні. 

Дохідність облігацій строком обігу 1 рік залишилася на рівні 11,2% у гривні, строком обігу 3 роки — залишилася на рівні 12,3%.

Цього тижня Мінфін залучив у 2,65 раза більше коштів, ніж минулого тижня, на тлі незмінності рівня дохідності. Головною причиною стало розміщення валютних ОВДП загальним обсягом $358,6 млн.

Курс гривні 31.05 – 04.06.2021 р.

Коридор цін на міжбанківському валютному ринку цього тижня був на рівні 27,22-27,54 грн/дол. Середній готівковий курс цього тижня був на рівні 27,25-27,46 грн/дол. 

Протягом цього тижня курс упевнено рухався у напрямку укріплення національної валюти, пробивши підтримку на рівні 27,26 грн/дол. Очікуємо на подальше укріплення гривні на горизонті трьох місяців.

Наступного тижня очікуємо на коливання курсу у межах цінового коридору на рівні 27-27,5 грн/дол. на тлі високої волатильності курсу та збільшення обсягів торгів.

Середньостроково до кінця червня 2021 року очікуємо укріплення гривні до рівня 26,8 грн/дол., якщо не буде глибокої корекції на фондовому ринку США.

У цей період невизначеності і потенційної волатильності курсу валют рекомендуємо тримати частину заощаджень у гривневих інвестиційних інструментах з високою дохідністю (державні чи корпоративні облігації), а частину - у валютних облігаціях (в т.ч. корпоративних) чи акціях іноземних компаній (в т.ч. аграрних). Таким чином ви частково захеджуєте валютні ризики та будете отримувати дохід з грошей, який перекриватиме інфляцію та можливу девальвацію.

Індикативні котирування компанії Фрідом Фінанс

Популярні статті

Замовте безкоштовну консультацію щодо послуг ТОВ «ФРIДОМ ФІНАНС УКРАЇНА»