Фондовий ринок за тиждень 08.02-12.02

Завантажити звіт.pdf

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ІНДЕКСІВ УКРАЇНСЬКОГО ТА СВІТОВИХ ФОНДОВИХ РИНКІВ

Думка тижня

DEUTSCHE BANK: ВВП-ВАРАНТИ УКРАЇНИ МОЖУТЬ ЗРОСТИ У ЦІНІ ДО 170% 

Згідно з аналітичною запискою Deutsche Bank, через відновлення економіки України випущені Урядом ВВП-варанти можуть зрости в ціні до 140−170% (поточна ринкова ціна становить 113%).

У серпні 2020 року Україна оголосила про завершення викупу на відкритому ринку близько 10% своїх ВВП-варантів, випущених на суму $3,2 млрд із терміном дії до 31 травня 2040 року в ході реструктуризації зовнішнього боргу. Аналітики Deutsche Bank вважають, що уряд України може продовжити викуп цих цінних паперів.

У своїх розрахунках аналітики виходять із припущень, що у минулому році падіння ВВП України склало 4,4%, а в 2021 році економіка виросте на 4,1%. При цьому у 2021 році закладається середньорічний курс на рівні 28 грн/дол.

Нагадаємо: під час кризи у 2015 році Україні вдалося знизити вартість боргу та уникнути дефолту. Тодішня міністр фінансів Наталія Яресько домовилася з іноземними інвесторами про скорочення суверенного і гарантованого державою боргу на 20%, або $3,6 млрд. Одночасно Україна випустила ВВП-варанти.

Дохідність цих варантів прив’язана до рівня ВВП України. Виплати за варантами можливі не раніше ніж у 2021 році. Показник, від якого вони залежатимуть, — це рівень ВВП за два роки до року виплат.

За випущеними у 2015 році ВВП-варантами протягом 2021−2024 рр. Україна має виплатити понад 19 млрд грн.

Рекомендації

Акції

ГРАФІКИ ЦІН АКЦІЙ (ОФІЦІЙНІ ДАНІ УКРАЇНСЬКОЇ БІРЖІ ЗА ПЕРІОД ІЗ ПОЧАТКУ РОКУ)

BAVL

MHPC

Євробонди (зовнішні облігації в іноземній валюті)

ОВДП 

CBONDS-GBI UA — індекс українських облігацій 

CBONDS-GBI UA — це індекс українського ринку державних облігацій. Його розраховує організація Cbonds на основі найліквідніших паперів сектора.

Середня вартість українських облігацій цього тижня зросла, як порівняти з минулим тижнем, і становить 116% від номіналу (минулотижневий показник — 115,81). 

Середні ефективні ставки індексу GBI UA (YTM eff) цього тижня зросли до 11,89%. Минулотижневий показник —   11,84%.

У результаті проведення розміщень ОВДП Міністерство фінансів України 9 лютого 2021 року залучило до держбюджету 13,1 млрд грн (минулого тижня — 5,3 млрд грн) із середньозваженим рівнем дохідності 9,89-12,5% у гривні. 

За тиждень дохідність облігацій строком обігу 1 рік знизилася з 11,4% до 11,15% у гривні, строком обігу 3 роки — залишилася на рівні 12,15%.

Як бачимо, Мінфін залучив у 2,5 раза більше коштів, ніж минулого тижня, на тлі незначного зниження рівня дохідності. Це свідчить про покращення інвестиційної привабливості України.

Курс гривні 08.02 – 12.02.2021 р.

Коридор цін на міжбанківському валютному ринку цього тижня був на рівні 27,55-27,82 грн/дол. Середній готівковий курс цього тижня був на рівні 27,72-27,86 грн/дол. 

Цього тижня курс характеризувався значною волатильністю. Факторами підтримки гривні стали нові розміщення ОВДП Міністерством фінансів разом із продовженням сезону сплати податків. Через спекулятивну активність на валютному ринку Нацбанк здійснив відчутну купівлю долара, після чого курс дещо скорегувався.

Наступного тижня прогнозуємо коридор цін на рівні 27,5-28,5 грн/дол. із високою волатильністю курсу та збільшенням обсягів торгів. Зазначимо, що рішення про зняття заборони для юридичних осіб на проведення операцій купівлі-продажу іноземної валюти на умовах «форвард», яке нещодавно прийняв Нацбанк, може у перспективі спричинити зростання попиту на іноземну валюту і, як наслідок, зростання курсу гривні.

Середньостроково до кінця 2021 року встановлюємо таргет курсу, який може піднятися до 30 грн/дол., оскільки у бюджеті 2021 року закладений середньорічний курс на рівні 29,1 грн/дол. Наголосимо, що 80% виконання цього сценарію залежатиме від політики НБУ та світової кон’юнктури.

У цей період невизначеності і потенційної волатильності курсу валют рекомендуємо тримати частину заощаджень у гривневих інвестиційних інструментах із високою дохідністю (державні чи корпоративні облігації), а частину — у валютних облігаціях (в т. ч. корпоративних) чи акціях іноземних компаній (в т. ч. аграрних). Таким чином ви частково захеджуєте валютні ризики та будете отримувати дохід із грошей, який перекриватиме інфляцію та можливу девальвацію.

Популярні статті

Замовте безкоштовну консультацію щодо послуг ТОВ «ФРIДОМ ФІНАНС УКРАЇНА»