Ринок напередодні
Торги 15 жовтня на американських фондових майданчиках завершилися переважно в зеленій зоні. Індекс S&P 500 піднявся на 0,75%, до 4471 пункту. Dow Jones додав 1,09%, Nasdaq виріс на 0,5%. Кращу динаміку продемонстрували сектора циклічних споживчих товарів (1,76%) і фінансів (+1,51%) завдяки позитивним звітам банків. Аутсайдером став сектор комунальних послуг (-0,23%).
Новини компаній
Звіт Goldman Sachs (GS: +3,8%) виявився кращим за очікування ринку по виручці і EPS завдяки зростанню доходів від інвестиційного банкінгу та позитивній динаміці в сегменті глобальних ринків.
Walt Disney (DIS: +1,2%) розглядає можливість проведення спін-оффу спортивного телеканалу ESPN.
Virgin Galactic (SPCE: -16,8%) перенесла випробувальний політ Unity 23 на рік. Початок комерційного обслуговування відкладено на четвертий квартал 2022 року.
Ми очікуємо
Сьогодні світові фондові майданчики демонструють змішану динаміку. Увага інвесторів прикута до проблем в ланцюжках поставок, про які повідомляє Bloomberg. Обмежені потужності створюють затори в портах призначення. Споживчий попит напередодні сезону передсвяткового шопінгу збільшується, і компанії стикаються з ризиками дефіциту через обмежені товарні запаси. Подорожчання доставки негативно впливає на маржу і призводить до зростання цін. Збої в ланцюжках поставок мають найбільший тиск на технологічний сектор, ритейл і автопром. Дефіцит чіпів призводить до скорочення виробництва нових автомобілів. Попит на старі автомобілі і автозапчастини посилюється, терміни їх експлуатації збільшуються.
Нафтові котирування продовжують зростати: WTI торгується на семирічних максимумах. Компанії поспішають забезпечити поставки на тлі відновлення споживання. Азіатські і китайські покупці купують супертанкери для американської нафти з поставкою в листопаді і грудні. Спекулятивна активність також підживлює зростання цін на нафту. Опціонні трейдери ставлять на те, що WTI зросте вище $100. Однак швидкість енергетичного ралі може також зробити ціни уразливими, особливо якщо спад промислового виробництва і підвищення споживчих цін призведуть до послаблення економічного зростання і зниження споживання палива.
Азіатські фондові майданчики на торгах 18 жовтня продемонстрували змішану динаміку. Японський Nikkei 225 опустився на 0,15%, китайський CSI 300 упав на 1,16%, гонконгський Hang Seng додав 0,31%. З початку поточної сесії EuroStoxx 50 знизився на 0,84%.
Апетит до ризику помірний. Ставка 10-річних трежеріс зросла до 1,57%. Ціна на ф'ючерс Brent перевищує $85 за барель. Золото знижується до $1762 за тройську унцію.
На нашу думку, майбутню сесію S&P 500 проведе в діапазоні 4440-4490 пунктів.
Індекс настроїв
Індекс настроїв від Freedom Finance опустився на один пункт, до 59, відображаючи незначний спад купівельної активності в порівнянні з рівнями 15 жовтня.
Технічна картина
Індекс S&P 500 закріпився вище 50-денної експонентної ковзної середньої. «Бича» дивергенція індикаторів RSI і MACD реалізувалася, їх значення сигналізують про перехоплення ініціативи покупцями. У разі збереження короткострокової висхідної тенденції бенчмарк здатний повернутися до вересневого максимуму. При цьому макроекономічна статистика залишається фактором ризику для широкого ринку.