Ринок США: огляд та прогноз на 27 січня. COVID-19, як і раніше, чинить тиск на економіку

Ринок напередодні

26 січня торги на американських фондових майданчиках знову завершилися коригуванням основних індексів. S&P 500 скоригувався на 0,15%, до 4350 пунктів, Dow Jones втратив 0,38%, Nasdaq додав 0,02%. Дев'ять із 11 секторів, що входять до індексу широкого ринку, продемонстрували зниження котирувань. Найбільш помітне падіння показали емітенти із галузі нерухомості (-1,66%), постачальники сировини та матеріалів (-1,02%), а також промисловий сектор (-0,82%). У плюсі ​​закрилися ІТ-компанії (+0,72%) та емітенти з фінансового сектора (+0,27%).

Новини компаній

Microsoft (MSFT: +2,9%) відзвітувала за другий квартал 2022 року впевненим зростанням хмарного, ігрового бізнесу та програмного забезпечення для Windows і представила позитивний гайденс на наступний квартал.

Texas Instruments (TXN: +2,5%) перевершила загальноринковий прогноз щодо виручки та прибутку. Зростанню доходів сприяв високий попит на напівпровідники з боку автовиробників та промислових підприємств.

Abbot Labs (ABT:-2,6%) опублікувала сильні комерційні результати за четвертий квартал, перевершивши очікування ринку. Водночас прогноз на 2022 досить консервативний.

Ми очікуємо

За підсумками вчорашнього засідання ФРС очікувано зберегла ключову ставку на колишньому рівні в діапазоні 0-0,25% та підтвердила поточний графік згортання програми QE. З лютого обсяги викупу активів будуть скорочені з $60 млрд до $30 млрд, завершити програму планується на початку березня. Під час прес-конференції глава ФРС Джером Пауелл підкреслив сильні показники ринку праці та стійкість інфляції, яка перевищуватиме таргет у 2% як мінімум протягом року. Більшість членів FOMC погодилися з тим, що досягли рівня повної зайнятості в економіці, а це є ключовою умовою для початку циклу підвищення базової ставки. За даними сегменту деривативів сервісу CME FedWatch, учасники ринку припускають, що з ймовірністю 86% регулятор розпочне підвищення ставки вже у березні. ФРС також опублікувала загальні принципи скорочення балансу, вказавши, що згідно з очікуваннями членів FOMC продаж активів з портфеля регулятора почнеться після збільшення цільового діапазону ставки. Точні параметри скорочення балансу обговорюватимуться на наступних засіданнях.

Регулятор США зазначив, що різке зростання захворюваності COVID-19 в останні місяці торкнулося багатьох секторів економіки, але монетарні заходи сприяли поліпшенню показників споживчої активності та зайнятості. Епідемічна ситуація, як і раніше, чинитиме тиск на економіку в середньостроковій перспективі. Не виключено, що у березні ФРС знизить прогноз зростання ВВП. Нещодавно МВФ скоригував вниз аналогічний показник для світової економіки на 2022 рік з 4,9% до 4,4%, зважаючи на очікуване зниження темпів зростання ключових ринків США (з 5,2% до 4,0%) та Китаю (з 5,6% до 4,8%) на тлі епідемічної нестабільності, високої інфляції та збоїв у ланцюжках поставок.

Фондові майданчики Південно-Східної Азії завершили торги у червоній зоні. Індекс Токійської біржі Nikkei опустився на 3,14%, китайський CSI 300 скоригувався на 1,96%, гонконзький Hang Seng втратив 1,99%. EuroStoxx 50 із відкриття торгів опустився на 0,63%.

Ф'ючерс на нафту марки Brent торгується на рівні $88,91 за барель. Ціна на золото становить $1814 за тройську унцію.

На нашу думку, майбутню сесію S&P 500 проведе в діапазоні 4300-4350 пунктів.

Індекс настроїв

Індекс настроїв від Freedom Finance знизився до 58 пунктів.

Технічна картина

S&P 500 залишається нижче рівня 200-денної ковзної середньої, хоча демонструє високу волатильність: у ході торгового дня індекс підіймався вище 4440 пунктів. RSI опустився нижче 30 пунктів і знаходиться в зоні перепроданості, що свідчить про сильну «ведмежу» тенденцію. Індикатор MACD вказує на продовження корекції та не демонструє сигнал до розвороту. Найближча підтримка змістилася до 4250 пунктів.