Ринок США: огляд та прогноз на 4 лютого. У фокусі дані зайнятості

Ринок напередодні

3 лютого торги на американських фондових майданчиках завершились у червоній зоні. S&P 500 впав на 2,44%, до 4477 пунктів, Dow Jones знизився на 1,45%, Nasdaq втратив 3,74%. Практично всі сектори, що входять до індексу широкого ринку, закрилися в мінусі. Найбільш помітне падіння продемонстрували телекоми (-6,83%), сектор циклічних споживчих товарів (-3,57%) та ІТ-компанії (-3,07%).

Новини компаній

T-Mobile US (TMUS: +10,2%) представила оптимістичні гайденси за кількістю абонентів на 2022 рік, перевищивши оцінки аналітиків.

Квартальна звітність Meta Platforms (FB: -26,4%) виявилася слабкою. Менеджмент підкреслив посилення конкуренції та тиск у зв'язку зі зміною політики конфіденційності Apple.

Котирування Spotify (SPOT: -16,8%) впали після невпевнених прогнозів динаміки бази передплатників та виручки на перший квартал 2022 року.

Ми очікуємо

Сьогодні інвестори очікують на вихід звіту про зайнятість у несільськогосподарському секторі за січень. Згідно з консенсусом, буде створено 170 тис. нових робочих місць, що є найнижчим значенням із моменту чистого зниження у грудні 2020 року. Ряд економістів дають ще слабкіші прогнози у зв'язку з негативним впливом штаму «омікрон» на ринок праці. Проте, це зниження розглядається як тимчасове, і деякі експерти вказують на сильний грудневий звіт про кількість відкритих вакансій, опублікований раніше цього тижня. Очікується, що безробіття збережеться на колишньому рівні 3,9%. Також аналітики вважають, що сьогоднішній звіт вплине на дії ФРС, оскільки більшість учасників FOMC згодні з тим, що поточні умови на ринку праці відповідають максимальній зайнятості, а подальші рішення регулятора тепер визначаються лише динамікою інфляції.

Результати поточного сезону звітності виглядають менш вражаючими у порівнянні з попередніми кварталами, хоча більшість емітентів зі списку S&P 500, як і раніше, перевершують очікування аналітиків із прибутку. Хоча компанії підкреслюють високий попит на свої товари та послуги, однак у багатьох звітах відзначаються ризики, пов'язані з продовженням логістичних проблем та подорожчанням сировини як мінімум протягом найближчих кількох місяців, і даються слабкі прогнози на 2022 рік, що остуджує ентузіазм інвесторів.

Токійська біржа закрила сесію 4 лютого зростанням індексу Nikkei на 0,73%. Торги у Китаї не проводяться у зв'язку із національним святом. Індекс Австралійської біржі ASX збільшився на 0,60%. EuroStoxx 50 з відкриття торгів втрачає 0,14%.

Ф'ючерс на нафту марки Brent торгується на рівні $91,11 за барель. Ціна на золото становить $1803 за тройську унцію.

На нашу думку, майбутню сесію S&P 500 проведе в діапазоні 4470-4520 пунктів.

Індекс настроїв

Індекс настроїв від Freedom Finance опускається до позначки 54 пунктів.

Технічна картина

S&P 500 знижується до рівня 200-денної ковзної середньої, в районі якої знаходиться найближча підтримка для індексу широкого ринку. RSI опускається нижче за нейтральне значення. Індикатор MACD вказує на короткострокове відновлення позицій "биків", проте не підтверджує розвороту тренду.