Ринок США: огляд і прогноз на 12 лютого. Вакцинація покращує перспективи економіки

Ринок напередодні

Торги 11 лютого американські фондові майданчики завершили переважно в зеленій зоні. Індекс S&P500 піднявся на 0,17%, до 3916 пунктів, NASDAQ додав 0,38%, Dow Jones опустився на символічні 0,02%. Нових драйверів руху не з'явилося, тому інвестори керувалися вже звичними чинниками. Технологічний сектор відновився на 1,1% після зниження напередодні. Сектор енергетики, навпаки, впав на 1,53% в рамках корекції після ралі.

Новини компаній

Результати розробника ігор Zynga (ZNGA: +7,4%) перевершили очікування завдяки сильному попиту на ігрові розваги і зростання рекламних доходів.

Виробник домашніх аудіосистем Sonos (SONO: +15,7%) продемонстрував сильні квартальні результати і представив впевнені прогнози.

Сильна звітність Zebra Technologies (ZBRA: +10%) відобразила відновлення попиту на рішення компанії з боку малого і середнього бізнесу.

Ми очікуємо

Сьогодні світові фондові майданчики демонструють переважно позитивну динаміку. Новинний фон залишається досить спокійним. Сильними факторами підтримки оптимізму залишаються перспективи прийняття фіскальних стимулів в кінці лютого або у березні, позитивна квартальна звітність і впевнені прогнози компаній на 2021 рік. У той же час інвесторів турбує перекупленість деяких сегментів ринку, а також загроза поширення нових штамів коронавірусу.

Адміністрація Байдена замовила додаткові 100 млн доз антиковідної вакцини від Pfizer/BioNTech і ще 100 млн доз від Moderna. Прищепна кампанія продовжує прискорюватися. Кожного дня відбувається близько 1,6 млн щеплень, хоча ще на початку лютого показник знаходився на рівні 1,3 млн. З поточним темпом для забезпечення імунітету 75% населення США буде потрібно 9 місяців, однак процедура вакцинації прискорюється. Опитування економістів, проведене WSJ, вказало на поліпшення прогнозів щодо ВВП США. Тепер в середньому очікується зростання економіки в поточному році на 4,9%, що на 0,6% вище січневих оцінок. Головною причиною позитивного перегляду прогнозу економісти називають прискорення темпів вакцинації.

Відзначимо, що в понеділок біржі США не будуть працювати, тому інвестори сьогодні можуть бути схильні до часткового закриття позицій. На цьому тлі найбільш вірогідними є продовження бічної динаміки або невелика корекція.

Азіатські фондові майданчики закрилися в червоній зоні. У Китаї та Гонконгу новорічні свята, японський Nikkei втратив 0,15%, австралійський ASX опустився на 0,57%. Європейський EuroStoxx50 знижується на 0,1%.

Апетит до ризику невпевнений. Ставка за 10-річними трежеріс коливається біля 1,15%. Ф'ючерс на нафту Brent тримається вище $60,5. Золото знижується до $1820.

Очікуємо, що S&P500 проведе сьогоднішню сесію в діапазоні 3880-3930 пунктів.

Новини економіки і макростатистика

Сьогодні будуть опубліковані попередні індекси очікувань і настроїв споживачів за лютий від Мічиганського університету. Консенсус-прогноз передбачає зростання індексу очікувань з 74 до 75,7, а індексу настроїв - з 79 до 80,8 пункту. Показники можуть відобразити поліпшення стану ринку праці і надію на нові прямі виплати населенню в рамках фіскальних стимулів.

Індекс настроїв

Індекс настроїв від Freedom Finance піднявся до 58 зі 100. Показник відображає надію учасників ринку на відновлення глобальної економіки у 2021 році.

Технічна картина

Технічно S&P500 як і раніше знаходиться у висхідному тренді. Індекс широкого ринку консолідується у вузькому діапазоні після зростання на 4% минулого тижня. Опір в області верхньої межі висхідного тренда все ще залишається значною перешкодою. Індикатор RSI формує «ведмежу» дивергенцію, що може призвести до короткострокової корекції.