Ринок США: огляд і прогноз на 18 вересня. Федрезерв викликав дебати учасників ринку

Ринок напередодні

Торги 17 серпня американські індекси завершили зниженням, але помітно вище внутрішньоденних мінімумів. Індекс S&P 500 втратив -0,84%, знизившись до 3357 пунктів, Dow Jones закрився нижче на -0,47%, NASDAQ на -1,27%. На хід торгів вплинуло обговорення суперечливих результатів засідання ФРС. Учасники ринку висловили побоювання, що монетарні стимули досягли свого піку і що Федрезерву буде важко досягти мети щодо інфляції. Акції «вартості» виглядали помітно сильніше акцій «зростання», тому сектори сировини і матеріалів, промисловості та енергетики закрилися на позитивній території.

Ми очікуємо

Сьогодні світові фондові майданчики демонструють змішану динаміку, новинний фон не насичений. За відсутності інших драйверів інвестори продовжать коригувати свої позиції, виходячи з оцінки головної події тижня - результатів засідання ФРС. Учасники ринку розділилися в думці про те, як інтерпретувати прогнози і риторику регулятора. Частина інвесторів задоволена поточними обсягами монетарного стимулювання і позитивно оцінює підвищення прогнозу по довгостроковому зростанню економіки з 1,8% до 1,9%. З іншого боку, скептики звертають увагу на проблему відсутності нових стимулів, без яких буде важко досягти мети щодо інфляції в 2%. Відсутність будь-якого прогресу в переговорах по новому пакету фіскальних заходів підтримки - ще один фактор невизначеності. Очікуємо, що на цьому тлі різноспрямовані коливання акцій збережуться.

Епідеміологічна ситуація в Європі погіршується. Останнім часом новини про це переважно ігнорувалися, так як в фокусі інвесторів знаходиться розробка вакцини. Проте ризик нових обмежувальних заходів в Європі зростає.

Азіатські фондові індекси закрилися зростанням. Японський Nikkei додав +0,17%, китайський CSI300 виріс на +2,25% і гонконгський Hang Seng на +0,47%. 

Європейські індекси без єдиної динаміки. EuroStoxx 50 знижується на -0,12%. Німецький DAX додає +0,1%.

Ставка по 10-річним трежеріс коливається близько 0,68%. Ф'ючерс на нафту Brent зростає до $43,3. Золото підвищується до $1955. Очікуємо, що S&P500 в ході майбутньої сесії протестує вчорашній максимум на позначці 3375 пунктів.

Технічна картина

Технічно S&P500 схильний до продовження консолідації. Індекс два рази за торгову сесію зустрів сильну підтримку на рівні 3330 поблизу 50-денної ковзної середньої. На ф'ючерсному ринку по S&P500 був зафіксований високий торговий обсяг, який вказує на ймовірність відскоку від локальних мінімумів, але ситуація залишається нестійкою. «Бикам» необхідно прорватися вище позначки 3430 пунктів, щоб продовжити висхідний тренд.