Visa Inc. у полі зору аналітиків Freedom Finance. Оцінка інвестиційної привабливості станом на 19 травня

Найбільша міжнародна платіжна система Visa Inc. (V) успішно прозвітувала про роботу за перший квартал. Результати компанії перевершили очікування ринку. Як і її основний конкурент Mastercard (MA), Visa показала стійкість споживчих витрат попри високу інфляцію в США та Європі. 

Результати роботи 

Visa Inc. (V) покращила показники бізнесу:

  • Обсяг платежів перевищив рівні минулого року на 17%, досягнувши $2,77 трлн.
  • Обіг транскордонних операцій зріс на 38%, а доходи від обслуговування таких операцій зросли на 48% р/р.
  • Чистий виторг Visa піднявся на 25,5% г/г і на 1,8% кв/кв — до $7,06 млрд. 
  • Оскільки операційні витрати збільшувалися повільніше, ніж виручка, чистий прибуток компанії зріс на 20,52% р/р, до $3,65 млрд, а операційна маржа підвищилася до 68,2%. 
  • EPS збільшилася на 23,2% р/р до $1,70.

Інвестори фокусували увагу на наслідках виходу з російського ринку. Компанія зафіксувала $60 млн збитку після відмови від ведення бізнесу в рф. До цих втрат увійшли загальні та адміністративні витрати на деконсолідацію російської дочірньої компанії — $35 млн, та $25 млн матеріальної допомоги співробітникам у росії та Україні. 

Visa Inc. втратила $127 млн ​​інвестицій в акціонерний капітал і ще $40 млн через амортизацію нематеріальних активів. Загальні витрати у зв'язку з відходом із рф склали 6,4% чистого виторгу Visa. Звіт також підтвердив, що за весь 2021 рік та першу половину 2022 фінансового року, який для компанії починається у жовтні, частка рф у її виручці дорівнювала лише 4%. Таким чином, відчутного тиску на прибуток призупинення діяльності в росії не дало. 

Прогноз на майбутнє 

Хоча макроекономічний і геополітичний фактори не надто торкнулися бізнесу Visa в січні-березні, оптимізм інвесторів щодо її цінних паперів помітно послабився. Котирування V скоригувалися на 9,8% протягом двох тижнів із дня публікації звітності. Схожу динаміку продемонстрували і папери Mastercard, які втратили 13,4%. Ця тенденція — результат побоювань щодо можливої ​​рецесії в Європі внаслідок геополітичної напруженості, високої інфляції та курсу центральних банків на нормалізацію грошово-кредитної політики.

ЄС — це другий за величиною ринок для Visa. Його частка в загальному обсязі платежів становить 19%. Зниження споживання та скорочення дискреційних витрат уповільнить зростання обсягу транзакцій картами і, відповідно, виручки платіжних систем.

Обслуговування операцій всередині однієї країни (Service Revenues) та процесинг платежів (Data Processing Revenues) забезпечують близько 2/3 валового виторгу Visa. Компанія демонструє стійке зростання доходів від надання та аналізу даних, не пов'язаних з обробкою транзакцій, проте їхня частка у валовому виторгу становить лише 5%. Хоча історично інфляція сприяла номінальному збільшенню доходів фінансових компаній, високі темпи зростання цін і поточне зміцнення долара ведуть до збільшення витрат емітентів, знижуючи маржинальність бізнесу.

Диверсифікована з точки зору міжнародного охоплення бізнес-модель Visa сприяє сталому зростанню її доходів. Однак у поточному році прибуток компанії залежить від загальних для світових ринків факторів — динаміки інфляції та геополітичної обстановки. 

Вважаємо, що рецесія в США, ключовому для компанії регіоні, у найближчі 12 місяців малоймовірна, оскільки ринок праці залишається сильним, а доходи є стійкими. Геополітична ситуація на сьогодні виступає основним драйвером зростання цін у Європі на товари та послуг першої необхідності, а також фактором підвищення дискреційних витрат. 

Зараз з урахуванням високих показників маржинальності та зниження мультиплікаторів вважаємо акції Visa недооціненими, цільова ціна за ними на горизонті року — $240, рекомендація — «купувати».