ETF для майбутньої пенсії: як інвестувати в ETF?

Які б реформи не проводила держава у сфері пенсійного забезпечення, очевидно одне — наше гідне життя після 60-65 років у наших руках. В ідеалі відкладати на пенсію потрібно з першої зарплати. Але хто про це думає у 22-23 роки? Зазвичай усвідомлення реальності приходить значно пізніше. Якщо вам сьогодні близько 40, вважайте, що час настав.

 

Що таке ETF і в чому його переваги?

 

ETF (exchange-traded fund) — так скорочено називають біржові фонди. Це заздалегідь сформований інвестиційний портфель, до якого входять цінні папери закордонних і вітчизняних компаній: акції, державні та корпоративні облігації. Ще в ETF часто «упаковують» дорогоцінні метали.

 

Як інвестувати в ETF? Приватна особа через брокера може придбати невеликий «шматочок» фонду, купивши таким чином частину всього портфеля. Його ціна змінюватиметься залежно від зміни індексу біржі.

 

Такий спосіб інвестування показує хороші результати по прибутку на довгих часових відрізках. Його давно оцінили пенсійні фонди США та Великобританії. Тепер настав час українських інвесторів.

 

Основними причинами популярності ETF стали:

 

  1. Низький поріг входу. Вартість акцій ETF і сума комісій фонду набагато менші, ніж при інвестуванні в інші інструменти. Що менше грошей іде посередникам, то краще інвесторам.

  2. Простота. Біржові фонди відстежують досить широкі індекси. Вони можуть стосуватися економіки цілих країн або однієї галузі, але в будь-якому випадку дотримуватися їх просто.

  3. Орієнтація на різні види активів. У портфелі можуть бути зібрані акції країн, що розвиваються, держоблігації, дорогоцінні метали тощо. Через них доступні цінні папери закордонних компаній, в які можна вкласти, наприклад, долари та отримувати дохід також в іноземній валюті або конвертувати її в національну.

  4. Прозорість. ETF повідомляють склад свого портфеля кожного дня, уся інформація про їхню діяльність доступна широкому загалові.

  5. Захищеність. Акції фондів випускаються під егідою міжнародного регулятора UCITS, який встановлює досить жорсткі рамки і вимоги до бірж.

 

Ризики при управлінні біржовими фондами в силу їхньої специфіки зведені до мінімуму. Водночас прибутковості вищої, ніж показує галузь загалом, від ETF чекати не доводиться.

 

Ще один мінус вітчизняних біржових фондів — не особливо багатий вибір. До того ж не варто забувати, що індекси можуть йти як вгору, так і вниз, а ціна паю схильна ще й до коливань через зміни курсу долара. 

 

Як сформувати пенсійні накопичення за допомогою ETF?

 

Залежно від фінансових можливостей та терміну інвестування ETF можна зробити частиною портфеля (наприклад, розподілити кошти порівну між ETF і ОВДП), або всі 100% вкладень внести в пай біржового фонду.

 

Інша стратегія називається агресивною та дає змогу за сприятливих обставин отримувати до 15% річної прибутковості при відносно невеликій стартовій сумі та реінвестуванні доходу. Її ризики полягають у відсутності диверсифікації. Якщо біржові індекси підуть вниз, є реальна можливість не тільки не накопичити на пенсію, але й втратити всі кошти.

 

Якщо не відчуваєте в собі сил почати інвестувати в ETF самостійно, зверніться до професіоналів. Фахівці допоможуть скласти персональний портфель ETF з урахуванням ваших:

 

  • особистих цілей;

  • поточних фінансових можливостей;

  • інших особистих параметрів.

 

Вас детально проконсультують і допоможуть відкрити інвестиційний рахунок. Не забудьте уточнити про комісію брокера.

 

Як у будь-якій справі, у накопиченні пенсії головне почати. І що швидше ви це усвідомите, то вагоміший капітал зможете сформувати до власного 65-річчя. Довіртеся тим, хто на фінансовому ринку не перший рік, і отримаєте шанс насолоджуватися життям у зрілому віці, а не думати про виживання.

Популярні статті

Замовте безкоштовну консультацію щодо послуг ТОВ «ФРIДОМ ФІНАНС УКРАЇНА»