Фондовий ринок за тиждень 19.04-23.04

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ІНДЕКСІВ УКРАЇНСЬКОГО ТА СВІТОВИХ ФОНДОВИХ РИНКІВ

Думка тижня

ПІСЛЯ ПІДВИЩЕННЯ НАЦБАНКОМ ОБЛІКОВОЇ СТАВКИ МІНФІН ПІДВИЩИВ СТАВКИ ЗА ОВДП

Міністерство фінансів України очікувано підвищило ставки за ОВДП на аукціоні після підвищення Нацбанком облікової ставки на 1 п.п., з 6,5% до 7,5%. Завдяки цьому Міністерство фінансів за допомогою гривневих ОВДП залучило 4,6 млрд грн, тоді як минулого тижня інвестори купили ОВДП у національній валюті обсягом лише 0,2 млрд грн.

Динаміка ставок протягом останніх двох тижнів та останні обсяги залучень подані у таблиці.

Як бачимо, найбільшим попитом (близько 96% загального обсягу розміщень) користувалися облігації із терміном погашення 1 рік, в той час як попит на 20-місячні папери був мінімальним.

Хоча ріст дохідностей ОВДП сприяє зростанню інвестиційної привабливості України, він спричиняє здорожчання державного боргу через ріст витрат на його обслуговування.

Рекомендації

Акції

ГРАФІКИ ЦІН АКЦІЙ (ОФІЦІЙНІ ДАНІ УКРАЇНСЬКОЇ БІРЖІ ЗА ПЕРІОД ІЗ ПОЧАТКУ 2020 РОКУ)

BAVL

MHPC

Євробонди (зовнішні облігації в іноземній валюті)

Корпоративні облігації

ОВДП 

CBONDS-GBI UA — індекс українських облігацій 

CBONDS-GBI UA — це індекс українського ринку державних облігацій. Його розраховує організація Cbonds на основі найліквідніших паперів сектора.

Середня вартість українських облігацій цього тижня знищилася, як порівняти з минулим тижнем, і становить 117,58%  від номіналу (минулотижневий показник — 118,51%).

Середні ефективні ставки індексу GBI UA (YTM eff) цього тижня зросли до 12,35% проти минулотижневого показника 11,69%.

У результаті проведення розміщень ОВДП 20 квітня 2021 року Міністерство фінансів України залучило до держбюджету 4,6 млрд грн (минулого тижня – 1,6 млрд грн) із середньозваженим рівнем дохідності 8,5-12,75% у гривні.

За тиждень дохідність облігацій строком обігу 1 рік зросла з 10,75% до 11,15% у гривні; облігації строком обігу 3 роки не розміщувалися.

Цього тижня Мінфін залучив майже утричі більше коштів, ніж минулого тижня, на тлі зростання рівня дохідності. Воно було зумовлене, з одного боку, підвищенням облікової ставки з 6,5% до 7,5%, а з іншого — тим, що інвестори починають втрачати інтерес до України через можливу військову агресію з боку РФ.

Курс гривні 19.04 – 23.04.2021 р.

Коридор цін на міжбанківському валютному ринку цього тижня був на рівні 27,85-28,15 грн/дол. Середній готівковий курс цього тижня був на рівні 27,94-28,02 грн/дол. 

Протягом першої половини цього тижня курс гривні продовжив короткостроковий висхідний тренд, протестувавши рівень 28,15 грн/дол., після чого відбулися розворот і спроба консолідації у коридорі 27,9-28 грн/дол. Наприкінці тижня курс протестував рівень 27,85 грн/дол. Очікуємо на подальше укріплення національної валюти.

Наступного тижня очікуємо на коливання курсу у межах цінового коридору на рівні 27,5-27,9 грн/дол. на тлі високої волатильності курсу та збільшення обсягів торгів.

Середньостроково до кінця червня 2021 року очікуємо укріплення гривні до рівня 26,5 грн/дол., якщо не буде глибокої корекції на фондовому ринку США.

У цей період невизначеності і потенційної волатильності курсу валют рекомендуємо тримати частину заощаджень у гривневих інвестиційних інструментах з високою дохідністю (державні чи корпоративні облігації), а частину - у валютних облігаціях (в т.ч. корпоративних) чи акціях іноземних компаній (в т.ч. аграрних). Таким чином ви частково захеджуєте валютні ризики та будете отримувати дохід з грошей, який перекриватиме інфляцію та можливу девальвацію.

Індикативні котирування компанії Фрідом Фінанс

Популярные статьи

Закажите бесплатную консультацию про услуги ООО «ФРИДОМ ФИНАНС УКРАИНА»