Фондовий ринок за тиждень 29.03-02.04

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ІНДЕКСІВ УКРАЇНСЬКОГО ТА СВІТОВИХ ФОНДОВИХ РИНКІВ

Думка тижня

РІЧНИЙ ПРИБУТОК «КРЮКІВСЬКОГО ВАГОНОБУДІВНОГО ЗАВОДУ» СКОРОТИВСЯ У ВІСІМ РАЗІВ

За даними «Інтерфакс-Україна», компанія «Крюківський вагонобудівний завод» за 2020 рік отримала чистий прибуток розміром 99 млн грн. Це у 8 разів менше, ніж у 2019 році, і майже у 5 разів менше, ніж у 2018.

Також зазначається, що ПАТ «КВБЗ» планує весь отриманий прибуток як і минулого року тезаврувати, тобто направити на розвиток підприємства. Таким чином, компанія не збирається виплачувати дивіденди.

У 2020 році «КВБЗ», який виробляє як пасажирські вагони, так і вантажні (вагони-платформи, цистерни, вагони бункерного типу, піввагони), скоротив випуск вантажних вагонів на 70% — до 1569 одиниць. Також компанія випускає регіональні дизельні поїзди, швидкісні міжрегіональні поїзди локомотивної тяги, запасні частини та візки для вантажних вагонів.

За підсумками 2019 року чистий неконсолідований прибуток ПАТ «КВБЗ» склав 828,9 млн грн, що було на 70% більше, ніж у 2018 році.

На сьогодні визначити справедливу вартість акцій ПАТ «КВБЗ» (KVBZ) дещо складно, оскільки за останній рік біржовий курс цього цінного паперу не розраховувався. Котирування на Українській Біржі показують, що ціна покупців складає 16 грн за акцію, продавців — 19 грн за акцію. Проте, якщо розділити власний капітал підприємства, який становить майже 3,3 млрд грн (станом на 1 січня 2020 року), на кількість простих акцій (майже 114,7 млн шт.), то отримаємо вартість однієї акції на рівні 28,73 грн. Це свідчить про недооцінку поточної вартості акцій KVBZ на ринку.

Рекомендації

Акції

ГРАФІКИ ЦІН АКЦІЙ (ОФІЦІЙНІ ДАНІ УКРАЇНСЬКОЇ БІРЖІ ЗА ПЕРІОД ІЗ ПОЧАТКУ 2020 РОКУ)

BAVL

MHPC

Євробонди (зовнішні облігації в іноземній валюті)

Корпоративні облігації 

ОВДП 

CBONDS-GBI UA — індекс українських облігацій 

CBONDS-GBI UA — це індекс українського ринку державних облігацій. Його розраховує організація Cbonds на основі найліквідніших паперів сектора.

Середня вартість українських облігацій цього тижня знизилася , як порівняти з минулим тижнем, і становить 117,94% від номіналу (минулотижневий показник — 117,62%).

Середні ефективні ставки індексу GBI UA (YTM eff) цього тижня зросли до 11,9%. Минулотижневий показник —   11,65%.

У результаті проведення розміщень ОВДП 30 березня 2021 року Міністерство фінансів України залучило до держбюджету 8,9 млрд грн (минулого тижня — 6,5 млрд грн) із середньозваженим рівнем дохідності 7,98-11,8% у гривні. 

За тиждень дохідність облігацій строком обігу 1 рік знизилася з 10,75% до 10,74% у гривні; облігації строком обігу 3 роки цього тижня не розміщувалися. 

Як бачимо, Мінфін залучив на 37% більше коштів, ніж минулого тижня, на тлі незначного коливання рівня дохідності. Це свідчить про покращення інвестиційної привабливості України. 

Курс гривні 29.03 – 02.04.2021 р.

Коридор цін на міжбанківському валютному ринку цього тижня був на рівні 27,68-27,99 грн/дол. Середній готівковий курс цього тижня був на рівні 27,78-27,92 грн/дол. 

Цього тижня динаміка курсу відзначалася значною волатильністю. Протягом першої половини тижня гривня укріпилася на 22 коп., до 27,76 грн/дол., проте вже до кінця тижня долар відвоював втрачені позиції

Наступного тижня очікуємо на коливання курсу у межах широкого коридору на рівні 27,6-28,2 грн/дол. на тлі високої волатильності курсу та збільшення обсягів торгів.

Середньостроково до кінця червня 2021 року очікуємо укріплення гривні до рівня 26,5 грн/дол., якщо не буде глибокої корекції на фондовому ринку США.

У цей період невизначеності і потенційної волатильності курсу валют рекомендуємо тримати частину заощаджень у гривневих інвестиційних інструментах з високою дохідністю (державні чи корпоративні облігації), а частину - у валютних облігаціях (в т.ч. корпоративних) чи акціях іноземних компаній (в т.ч. аграрних). Таким чином ви частково захеджуєте валютні ризики та будете отримувати дохід з грошей, який перекриватиме інфляцію та можливу девальвацію.

Індикативні котирування компанії Фрідом Фінанс

Популярные статьи

Закажите бесплатную консультацию про услуги ООО «ФРИДОМ ФИНАНС УКРАИНА»