Ринок напередодні
В ході торгів 5 травня американські фондові майданчики демонстрували змішану динаміку. S&P500 виріс на скромні 0,07%, до 4168 пунктів, Dow Jones додав 0,29%. Вийти на позитивну територію цим індексам дозволило підвищення цін на товарні активи. У той же час високотехнологічний Nasdaq продовжив знижуватися четверту сесію поспіль (-0,37%). В лідери зростання вийшли енергетична (+3,33%), обробна і видобувна (+1,32%) галузі. Серед аутсайдерів опинилися комунальний сектор (-1,71%) і сфера нерухомості (-1,52%).
Новини компаній
Результати T-Mobile (TMUS: +4,4%) за перший квартал виявилися кращими за очікування. Компанія підвищила прогнози на 2021 рік.
Скоригований прибуток General Motors (GM: +4,1%) за перший квартал удвічі перевершив консенсус, незважаючи на світовий дефіцит напівпровідників.
Нафтопереробник HollyFrontier (HFC: -4,3%) купує НПЗ у Royal Dutch Shell (RDS.A: +2,92%) і у зв'язку з операцією може призупинити виплату дивідендів.
Ми очікуємо
Сьогодні світові фондові майданчики демонструють позитивну динаміку. Підтримку індексам продовжує надавати сильна корпоративна звітність за перший квартал. Результати до теперішнього часу представили 75% емітентів з індексу S&P500, чистий прибуток 87% з них перевершив консенсус ринку.
У середу ралі в нафтогазовому секторі стимулювала статистика Міненерго США, яка відбила падіння комерційних запасів нафти на 8 млн барелів. Стратегічні запаси сировини знижуються протягом чотирьох тижнів (за минулу п'ятиденку скорочення склало 1 млн барелів). При цьому обсяг видобутку залишається менше 11 млн барелів на добу, що на 2 млн нижче показника на початок минулого року. У той же час споживання нафтопродуктів уже досягло рівня 2019-го.
Відновлення економічної активності і зростання інфляції на тлі збереження низьких процентних ставок створюють передумови для подальшого підвищення капіталізації сировинних компаній. Індекс вартості долара щодо основних валют (DXY) знижується сьогодні на 0,15%, сприяючи продовженню ралі в цінах на сировинні товари. Від максимумів року, показаних в кінці березня, DXY відступив уже на 2,3%.
Азіатські фондові майданчики демонструють змішану динаміку. Гонконгський Hang Seng додав 0,77%, китайський CSI300 скорегувався на 1,22%, а японський Nikkei225 піднявся на 1,8%. EuroStoxx50 додає 0,26%.
Апетит до ризику невпевнений. Ставка за 10-річними трежеріс залишається на рівні 1,59%. Ф'ючерс на нафту Brent торгується вище $69 за барель. Золото піднімається вище $1790 за унцію.
Очікуємо, що майбутню сесію S&P500 проведе в діапазоні 4150-4200 пунктів.
Новини економіки і макростатистика
Сьогодні будуть представлені щотижневі дані про кількість первинних заявок на допомогу з безробіття в США (прогноз: зниження з попередньої позначки 553 тис. до 540 тис.).
Індекс настроїв
Індекс настроїв від Freedom Finance залишається на рівні 73 зі 100, як і раніше відображаючи надію учасників ринку на відновлення глобальної економіки в поточному році. При цьому інвестори позитивно сприймають відкриття економік і сильні макродані, проте зростання захворюваності за межами США як і раніше викликає занепокоєння.
Технічна картина
Технічно індекс S&P500 залишається у висхідному тренді. При цьому індикатор RSI демонструє «ведмежу» дивергенцію, а MACD йде глибше в червону зону. Невелика корекція, яка трапилася на поточному тижні, може стимулювати «биків» до нових покупок у короткостроковій перспективі. Однак імовірність того, що найближчим часом індекс широкого ринку значно перевищить 4200 пунктів, залишається невисокою. Чекаємо на консолідацію.