Що таке інвестиції в бізнес?

Інвестиції в бізнес — це вкладання грошей у розвиток якогось бізнесу в якості активного або пасивного інвестора. Активний інвестор дає стартовий капітал, необхідний для запуску бізнесу, або викуповує вже запущені компанії, які планує розвивати та просувати на свій розсуд. Але більшість людей шукають можливості вкласти гроші в якості пасивного інвестора, купляючи акції і облігації. Проте, будь-які рішення про інвестування в бізнес вимагають аналізу компромісів між ризиком і прибутковістю.

 

Ключ до розуміння, що таке інвестиції в бізнес, — це співвідношення між сумою вкладених коштів і передбачуваним прибутком.

 

У разі пасивного інвестування в акції та облігації прибуток включає в себе потік прибутків (дивіденди за акціями та відсотки за облігаціями), а також приріст капіталу (підвищення цін на акції або облігації). Але важливо враховувати й інші фактори: наприклад, купівельну спроможність грошей з плином часу, оскільки з роками інфляція знижує їхню реальну вартість. Прибуток у відсотках за рік, скоригований з урахуванням зміни цін через інфляцію та інші зовнішні ефекти, називають «реальною нормою прибутковості». Саме за цим параметром зазвичай визначають, наскільки вигідні інвестиції в той чи інший бізнес.

 

Існують три основні типи інвестицій:

1. Інвестиції в власність. Тут маються на увазі активи, якими інвестор може вільно розпоряджатися відразу ж після купівлі: тобто акції, нерухомість, антикваріат і тому подібне. Це найбільш поширений вид інвестицій.

2. Кредитування. У цьому випадку інвестор бере на себе функції банкіра: він купує чужий борг в сподіванні на те, що скоро цей борг буде сплачений з відсотками. До числа таких інвестицій входять облігації, ощадні рахунки та інфляційні цінні папери, захищені казначейством держави.

3. Грошові еквіваленти. Це інвестиції з дуже високою ліквідністю, які при необхідності легко конвертувати назад в готівку. Це може бути валюта інших країн, дорогоцінні метали і тому подібне.

 

В хорошому інвестиційному портфелі можна знайти всі три типи інвестицій. Також буде не зайвою участь в пайових інвестиційних фондах, які об'єднують гроші декількох інвесторів для більших (і, відповідно, більш вигідних) вкладень в бізнес, що можуть гарантувати більш високий прибуток.

 

Крім того, інвестиції не слід плутати зі спекуляціями. Інвестори купують активи для довгострокового зберігання, в той час як спекулянти намагаються спочатку купити дешевше, а потім продати дорожче заради короткострокового прибутку. Спекулянтів, як правило, не дуже приваблює володіння активом як таким, в той час як інвестори з плином часу зазвичай прагнуть збільшити кількість активів у своїх інвестиційних портфелях.

 

Популярні статті

Замовте безкоштовну консультацію щодо послуг ТОВ «ФРIДОМ ФІНАНС УКРАЇНА»