Депозитарні послуги
Конфіденційність і безпека
Облік і зберігання цінних паперів для клієнтів ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА
Облік і зберігання цінних паперів для клієнтів ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА
Депозитарна установа — професійний учасник ринку цінних паперів, що здійснює послуги зі зберігання цінних паперів та обліку переходу прав власності на цінні папери. ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА надає депозитарні послуги, які гарантують безпеку клієнтських активів.
Компанія має ліцензію на депозитарну діяльність депозитарної установи, видану НКЦПФР.
Фізичні особи
Резиденти
Держава
Юридичні особи
Нерезиденти
Дізнайтеся, куди і як інвестувати для отримання пасивного доходу
Інвестиційні експерти ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА проводять навчання у 12 містах України. Шукайте своє місто у списку і реєструйтеся на безкоштовний майстер-клас «Мистецтво інвестування».
Особлива послуга ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА, за якою активи клієнта зберігаються окремо від коштів компанії. Це забезпечує максимальний захист капіталу інвестора від ризиків
Залиште заявку для консультації на сайті або телефонуйте в офіс ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА
Перелік документів дізнайтеся в інвестиційного експерта
Інформацію щодо стану рахунку можна відстежувати через виписки депозитарної установи
тариф
тариф
Отримайте безкоштовне відкриття та обслуговування рахунку
Для безкоштовного відкриття рахунку заповніть форму нижче
* Для клиєнтів, що користуються тільки послугами депозитарної установи.
** Для клиєнтів, що користуються і брокерськими послугами компанії.
Усі тарифи на депозитарні послуги дивіться тут
Інформація про повідомлення акціонерних товариств доступна для інвесторів за посиланням
Депозитарна установа ― це інститут зберігання цінних паперів. Якщо просто, то це організація, де зберігаються цінні папери і ведеться облік інформації про їх власника, передачу прав та інші зміни. Візуальна аналогія ― банківське сховище з персональними клієнтськими комірками.
Людина, яка передала активи на зберігання до депозитарної установи, ― це депонент.
Рахунок в цінних паперах в депозитарній установі є захищеним об'єктом права власності, що регулюється на законодавчому рівні. Депозитарна установа не може розпоряджатися активами депонента та здійснювати операції з ними.
Зберігання цінних паперів не заважає організації займатися іншою діяльністю, зокрема брокерською. Інвестору потрібно звернути на це увагу при виборі компанії-партнера. Багатопрофільність є корисною. Наприклад, якщо ви користуєтеся брокерськими послугами ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА, депозитарні послуги компанії для вас безкоштовні.
Цінні папери в паперовій формі практично не використовуються в сучасній біржовій діяльності. Інформація про власника активів компанії зберігається на рахунку в цінних паперах, відкритому в депозитарній установі.
В результаті здійснення операції купівлі-продажу цінні папери переходять від продавця до покупця шляхом списання та перезарахування.
Договір на обслуговування рахунку в цінних паперах ― угода між депонентом і депозитарною установою, що регулює їхні відносини протягом періоду обслуговування рахунку.
Під депозитарною установою розуміємо професійного учасника фондового ринку. Він забезпечує зберігання та облік цінних паперів своїх клієнтів. Сторона, якій надаються послуги, називається депонентом.
Договір на обслуговування рахунку в цінних паперах має містити такі відомості:
Це перелік лише деяких пунктів депозитарного договору.
Центральний депозитарій України відповідає за формування та функціонування системи депозитарного обліку цінних паперів у державі.
Центральний депозитарій веде депозитарний облік усіх цінних паперів, крім тих, облік яких веде Національний банк України.
Державна реєстрація Національного депозитарію України відбулася 1999 року. Його створили відповідно до Закону України «Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні». Ціль запровадження НДУ ― забезпечення функціонування єдиної системи депозитарного обліку.
Спеціалізований депозитарій так само, як і звичайний, виконує облік і зберігання цінних паперів. Але на відміну від "простого", що надає послуги всім охочим, спеціалізований працює лише з керуючими компаніями, де виконує контрольні функції. Він здійснює облік активів пайових або акціонерних інвестиційних фондів, недержавних пенсійних фондів.