Що таке опціон?

Опціон — це цінний папір, різновид договору на купівлю у майбутньому певного активу. Особливість — надання покупцеві права, але не обов'язку здійснювати покупку. В папері фіксується ціна, обсяг і ймовірна дата виконання угоди.

 

Щоб зрозуміти, що таке опціон, розглянемо приклад:

 

Сільськогосподарське підприємство виставило опціон на продаж майбутнього врожаю за ціною Х з датою виконання 1 вересня. Інвестор купує цінний папір і 1 вересня може викупити урожай за вартістю, зафіксованою в документі. Якщо ринкова ціна на продукцію до цього часу зросла, інвестор має можливість заробити. Якщо ринкова ціна нижча за опціонну, інвестор може не викуповувати врожай.

 

Узагальнюючи, опціон — це, звичайними словами, пріоритетне право інвестора зафіксувати умови майбутньої угоди в момент покупки.

 

Види опціонів:

 

Біржовий опціон — це відкладений у часі контракт і, подібно до інших угод, його складено за правилами тієї біржі, на якій він розміщений.

 

Існують опціони:

 

  • на купівлю (call option);
  • на продаж (put option).

 

Перші дають покупцеві право придбати актив, другі — продати.

 

Відповідно до іншої класифікації:

 

  • англійські опціони мають фіксовану дату угоди;
  • американські вказують на термін, протягом якого інвестор може здійснити операцію.

 

На біржі одночасно в обігу цінні папери різних видів.

 

Опціон — поняття, що часто зустрічається в середовищі інвесторів і трейдерів. Це інструмент інвестування, який, на відміну від ф'ючерсів, дає покупцеві права, але не зобов'язання. ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА допомагає клієнтам розібратися, що таке опціони, як ними торгувати та інвестувати через міжнародні біржі.

 

Популярні статті

Замовте безкоштовну консультацію щодо послуг ТОВ «ФРIДОМ ФІНАНС УКРАЇНА»