Що таке торгова платформа?

Вперше потрапивши на фондовий ринок, початківці інвестори впевнені, що зможуть торгувати просто на біржі. Дізнавшись же, що це так не працює, вони починають шукати інші варіанти й неминуче приходять до питання — що таке торгова платформа?

 

Торгова платформа — це програмне забезпечення, що використовується для торгівлі на фондовому ринку. З його допомогою трейдер укладає угоди купівлі та продажу цінних паперів, а також керує власними активами, розміщеними на біржі.

 

Також торгові платформи часто дають трейдерам доступ до котирувань в реальному часі, графічним інструментам, новинних стрічок та навіть до преміум-аналізу. Деякі платформи можуть бути спеціально пристосовані до торгівлі якимось конкретним видом активів — акціями, облігаціями, опціонами або ф'ючерсами.

 

Багато брокерів дають доступ до своїх трейдингових онлайн-платформ або зовсім безкоштовно, або зі знижкою в рахунок плати за обслуговування поповнюваного рахунку та/або за умови, що трейдер укладає не менше певної кількості угод на місяць.

 

Розрізняють два види торгових платформ:

  1. реквізітні;
  2. комерційні.

 

Як випливає з назви, комерційні платформи орієнтовані на денних трейдерів і роздрібних інвесторів. Таким платформ притаманні простота використання та наявність ряду корисних функцій: наприклад, інструментів для побудови графіків, навчання інвесторів і проведення досліджень, а також новинні стрічки. З іншого боку, реквізитні платформи — це суто індивідуальні інструменти, розроблені великими брокерами відповідно до їхніх особистих вимог і стилю торгівлі.

 

Інвестори вибирають трейдингову платформу залежно від застосовуваної стратегії та обсягу торгів. Приймаючи рішення, потрібно враховувати як вартість навчання, так і доступні функції. Наприклад, трейдерам, що дотримуються короткострокових стратегій, знадобляться котирування 2-го рівня та графіки з «глибиною ринку» для конкретних акцій. У той же час опціонним трейдерам знадобляться інструменти, спеціально розроблені для візуалізації опціонних стратегій.

 

Ще одне міркування при виборі торгової платформи — це плата за її використання. Наприклад, трейдери, які в якості торгової стратегії віддають перевагу скальпингу, тяжітимуть до платформ з низькою комісією. Звичайно, низька комісія краще за високу, але іноді доводиться йти на компроміси. Наприклад, трейдеру буде вигідніше платити високу комісію за користування платформою, яка відкриє йому доступ до великої кількості корисних функцій і ринкових досліджень.

 

Деякі торгові платформи можна використовувати в парі з будь-яким посередником, тоді як інші платформи доступні тільки при роботі з конкретним брокером. Так що перед оплатою функцій інвестору потрібно зрозуміти, чи працюватиме обрана платформа разом з його брокером.

 

Популярні статті

Замовте безкоштовну консультацію щодо послуг ТОВ «ФРIДОМ ФІНАНС УКРАЇНА»